Wersje językowe

RZEMIEŚLNICZA PRODUKCJA - WŁASNA PRACOWNIA

NAPRAWY GWARANCYJNE I POGWARANCYJNE

ŁUKASZ DUDEK

Wspina się od 1999 roku, początkowo oprócz wspinaczki skalnej koncentrował się również na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Od 2009 roku skompletował blisko 20 dróg w stopniu 9a. W swoim dorobku ma również boulder Obsesja o trudności 8c (jego autorstwa).

Pierwsze kroki we wspinaniu wielowyciągowym, górskim postawił wraz z Jackiem Matuszkiem z którym stworzył projekt Alpine Wall Tour. W ramach tego projektu przeszedł m.in. End of silence 8b+, Des kaisers neue Kleider 8b+, Silbergeier 8b+, Bellavista 8b+, Project fear 8c, Spanish route 8b+ I Premiere 7b (nowa droga na Cima Grande).

Tortour 8c solo
Łukasz Dudek na Tortour 8c solo, fot. Piotrek Deska

W roku 2019 poszedł o krok dalej i dokonał pierwszego powtórzenia 8-wyciągowej drogi Tortour 8c w stylu ropesolo. 8 sierpnia tego roku również w tym stylu, po 17 godzinach wspinania pojawił się na szczycie Cima Ovest, tym samym stając się pierwszym człowiekiem który samotnie wspiął się na Pan Aromę 8c.

Łukasz tak opisuje swoje doświadczenia:

Wspinanie jako hobby pojawiło się u mnie ponad 20 lat temu. Próbowałem wiele odmian tej dyscypliny począwszy od wspinania na zawodach a skończywszy na samotnym pokonywaniu skalnych ścian.
Krokiem milowym mojego wspinania skalnego było pokonanie pierwszej 9a - Martina Krpana w roku 2009. Do tej pory pokonałem blisko 20 dróg o tym stopniu trudności. W 2012 roku wkręciłem się we wspinanie wielowyciągowe. Wraz z Jackiem Matuszkiem stworzyliśmy kolektyw Alpine Wall Tour zakładający pokonywanie najtrudniejszych skalnych wspinaczek alpejskich. Przez kolejne lata udało nam się pokonać: Alpejska Trylogię (Silbergeier, End of silence, Kaisers neue kleider - wszystkie 8b+), Bellaviste 8b+, Drogę Hiszpańską 8b+/c, Project fear 8b+ Brento Centro (big wall-900m 8b), a także wytyczyć na Cima Grande naszą autorska linię - Premiere 7b.
W kolejnych latach skupiłem się na dalszym pokonywaniu trudnych alpejskich klasyków, ale tym razem samotnie. Wraz z Gri - Gri w roku 2019 pokonałem solo swoją pierwszą wielowyciągówkę - Tortur 8c, a rok później spełniłem swoje marzenia, przechodząc po 17 godzinach samotnej wspinaczki legendarną Pan Arome 8c. Przejście tej ostatniej wprawiło mnie w rozpręż trwający do dzisiaj, ale mam nadzieję znów poświęcić więcej czasu swojemu hobby.
 
Ulubiony AGRESTowy produkt: Skillery!!!

 

Pan Aroma 8c solo
Łukasz Dudek na Pan Aroma 8c solo, fot. Piotrek Deska
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl