Wersje językowe

RZEMIEŚLNICZA PRODUKCJA - WŁASNA PRACOWNIA

NAPRAWY GWARANCYJNE I POGWARANCYJNE

MARCIN TOMASZEWSKI

Marcin "Yeti" Tomaszewski  (ur. 17 października 1975 w Szczecinie) – polski taternik i alpinista, wspinacz wielkościanowy specjalizujący się m.in. we wielkościanowej wspinaczce (ang. Big Wall).

 

O swojej wspinaczkowej historii pisze tak:

Pierwszy przechwyt w naturalnej skale wykonałem pod koniec lat osiemdziesiątych i od tamtego czasu czuję nieustanny głód wspinania i przygody. To właśnie ona stanowi główny motor mojego działania, kształtuje cele, wyznacza kierunki. Specjalizuję się we wspinaczce wielkościanowej (Big Wall) i w ciągu ostatnich trzech dekad udało mi się zrealizować wiele ze swoich górskich marzeń! Zaczynałem od wspinaczki na jednej z pierwszych w Polsce sztucznych ścian, która znajdowała się w Szczecinie. Trenowałem pod okiem jednego z najlepszych wtedy wspinaczy skalnych - Darka Łysego Sokołowskiego, który w dużym stopniu
wpłynął na moje sportowe aspiracje. Po roku treningu poprowadziłem swoje pierwsze 8a RP i 7b OS. W kolejnych latach poziom ten sięgnął 8b RP oraz 7c OS. Mówią na mnie Yeti. Może trochę dlatego, że kiedyś nie mówiłem za dużo a może nawet wcale 😉 Poza tym od zawsze lubiłem znikać na długie dni w zaśnieżonych górach. Na obwodówce z muzyką w uszach również 🙂

Z wykształcenia geodeta. Członek Kadry Narodowej PZA we wspinaczce wysokogórskiej, instruktor wspinania, fotograf górski, autor książek oraz bajek dla dzieci wydanych w formie audiobooka, we współpracy z wydawnictwem Góry Books oraz aktorami Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Teatru Czwarte Miasto w Gdyni. Autor felietonów, współtwórca kolekcji biżuterii alpinistycznej, Summit przy współpracy z Anna Orska. Projektant odzieży górskiej z marką HiMountain (kolekcja 4Żywioły). Były judoka reprezentujący Klub Sportowy Arkonia Szczecin.

Pomysłodawca projektu Skalna Wioska Yeti – realizowanego z Budżetu Obywatelskiego w Gminie Dobra – którego celem jest sprowadzenie z południa Polski około tysiąca ton naturalnej skały oraz wybudowanie z niego skałek wspinaczkowych w miejscowości Buk pod Szczecinem.

Ambasador wielu fundacji, m.in. Polish Mobile Clinic, Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Fundacji Start, Wspinaczom z Ukrainy oraz twórca akcji „Pomoc dla dzieci Nepalu” we współpracy z Fundacją White Grain Foundation, której celem było wysłanie odzieży oraz butów dla dzieci z wiosek Sherpów położonych wysoko w górach w Nepalu, Indiach oraz Pakistanie. Członek Kapituły Nagród Podróżniczych Kolosy.

BIO: Marcin "Yeti" Tomaszewski

WYBRANE ARTYKUŁY:
Zimowa droga na Grenlandii - Fram, 700 m, 17 wyciągów M5, A3, C2, VI Big Wall pokonana w dniach 10-24 lutego 2023: 
https://wspinanie.pl/2023/02/zimowa-droga-grenlandia-fram-tomaszewski-haldas/

LINKI:
www.marcintomaszewski.pl
https://www.facebook.com/MarcinYetiTomaszewski
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Tomaszewski
https://www.instagram.com/marcinyetitomaszewski/?hl=pl

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl