Wersje językowe

RZEMIEŚLNICZA PRODUKCJA - WŁASNA PRACOWNIA

NAPRAWY GWARANCYJNE I POGWARANCYJNE

PIOTR SUDER

Routesetter PZA od 2012r.
Trener II Klasy we Wspinaczce Sportowej

Wspina się nieprzerwanie od 2000r., w tym czasie odnotował sporo startów w Pucharach Polski oraz kilkadziesiąt wyjazdów wspinaczkowych. Aktualnie cały ten bagaż doświadczeń stara się wykorzystać w pracy konstruktora i instruktora. W 2019 udało mu się zdobyć swoje pierwsze doświadczenie routesetter’skie na arenie międzynarodowej zaliczając staż na Mistrzostwach Świata Juniorów w Arco, a następnie na Mistrzostwach Europy w Bouldering’u w Zakopanem.

O swojej wspinaczkowej przygodzie opowiada tak:

Cała przygoda na dobre zaczęła się kiedy dotarłem na jedną z krakowskich ścian - Reni Sport. To tam wsiąknąłem we wspinaczkowy klimat, który stal się moim sposobem na życie. Odkryłem co to trenowanie, zawody i skałka.
Instruktorem zostałem bardzo płynnie, prowadząc coraz częściej zastępstwa na wspinaczkowych sekcjach. Wraz z końcem kursu instruktorskiego miałem pełny grafik sekcyjny, a wraz z nim
własnych podopiecznych (zresztą bardzo duża ich część jest ze mną aż do dziś).
W trakcie przygody zawodniczej odkryłem, że zdecydowanie bardziej kręci mnie druga strona spektaklu i w ten sposób zacząłem swoją routesetterską karierę.
Zawód routesettera daje mi przede wszystkim możliwość współpracy z niesamowitymi ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję. Wymaga niezwykłej kreatywności i nieustannej pracy nad samym
sobą. To wszystko sprawia, że tak bardzo uwielbiam to co robię.
Już od ponad 20 lat wspinanie zawładnęło moim życiem na dobre. To dzięki niemu poznałem moją żonę, która zresztą jest moim największym sekcyjnym wspinaczkowym talentem i pewnie gdyby nie Magda, to nie byłbym w miejscu, w którym jestem.
Ostatnio oszalałem jeszcze na punkcie jednego stworzenia. Ma cztery łapy, merdający ogon i sprawia, że każdy dzień jest pełen niespodzianek." 
 
Ulubiony AGRESTowy produkt - tu Piotrek wymienia kilka:

 

Piotr Suder
fot. Jacek Matuszek

Przejścia skalne:
8b RP - Racomelo, Kalymnos, Grecja

8b RP - Morchi, Leonidio, Grecja

8b RP - Orion, Leonidio, Grecja
8b RP - A pig in the roof, Leonidio, Grecja

VI.6/6+ RP - Filar Pochylca, I ty możesz zostać orłem, Pochylec, Polska
VI.6 RP - Fałszywy Prorok, Pochylec, Polska

Przejścia boulderowe:
7C+ RP - Du cote de Seshuan, Magic Wood, Szwajcaria

Zawody:
3-cie miejsce Puchar Polski SiM w Boulderingu Poznań 2017

 

Piotr Suder
fot. Justyna Matuszek

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl